چه موقع ، چه زمانی ، کِی خداوند امیر حیدری

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: خداوند امیر حیدری انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی امیر حیدری نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

گت بلاگز اخبار بین الملل هشدار شرکت ملل به کوزوو راجع به پیوستن اتباعش به گروه‌های تروریستی

سازمان ملل متحد از مقام‌های کوزوو خواست تا استراتژی شفافی جهت جلوگیری شبه‌نظامیان بالقوه جهت پیوستن به افراطگرایان افراطی در عراق و سوریه اتخاذ کنند و فرصت‌های

هشدار شرکت ملل به کوزوو راجع به پیوستن اتباعش به گروه‌های تروریستی

هشدار شرکت ملل به کوزوو راجع به پیوستن اتباعش به گروه های تروریستی

عبارات مهم : خارجی

سازمان ملل متحد از مقام های کوزوو خواست تا استراتژی شفافی جهت جلوگیری شبه نظامیان بالقوه جهت پیوستن به افراطگرایان افراطی در عراق و سوریه اتخاذ کنند و وقت های آموزشی و اشتغال بیشتری ارائه دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک گزارش مستقل به درخواست شرکت ملل به بررسی شبه نظامیان خارجی بازگشته و دلایلی که شهروندان کوزوو به گروه های افراطی ملحق می شوند، پرداخته هست. در این گزرش همچنین از کوزوو و نهادهای بین المللی خواسته شد تا سیاست های بهتری در جلوگیری از افراطگری خشونت آمیز ارائه کنند.

هشدار شرکت ملل به کوزوو راجع به پیوستن اتباعش به گروه‌های تروریستی

به گفته پلیس کوزوو، ۳۳۵ شهروند از سال ۲۰۱۲ به مناطق درگیر در عراق و سوریه سفر کرده و یا در راه سفر بازداشت شدند و همین امر موجب شده است است تا کوزوو براساس سرانه به یکی از کشورهای بزرگ صادرکننده شبه نظامی خارجی در اروپا تبدیل شود. این آمار مشمول بر ۲۵۳ مرد، ۵۵ زن و ۲۷ کودک هست. شبه نظامیان بالقوه معمولا از طریق ترکیه خودشان را به سوریه می رسانند تا به گروه های تروریستی داعش، جبهه النصره، احرار الشام و یا ارتش آزاد سوریه ملحق شوند.

در این گزارش آمده است: مدارک به دست آمده از حضور گسترده آلبانیایی های کوزوو در مناطق درگیر حکایت دارد. مهم ترین علت حضور این افراد، تحصیلات کم، درک احساسات ضد اسلامی و فقدان اشتغال هست. اینترنت و رسانه های اجتماعی هم به عنوان ابزارهای افراطی شدن آشنا می شوند. کوزوو یکی از فقیرترین کشورهای اروپایی است که قیمت بیکاری آن بالای ۳۳ درصد است و ۵۷ درصد از آنان زیر ۲۵ سال هستند. همچنین کوزوو سطح آموزشی پایینی دارد.

واژه های کلیدی: خارجی | سوریه | تروریستی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog