چه موقع ، چه زمانی ، کِی خداوند امیر حیدری

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: خداوند امیر حیدری انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی امیر حیدری نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توسل به بهارستان جهت ابقا در پاستور

خبر کوتاه است: «برخی وزرای دولت یازدهم جهت ماندن درکابینه در حال مشورت با مدیر مجلس هستند.» آنهایی که با آگاهی بر نداشتن کارنامه عملکرد قابل قبول و در پی آن عد

توسل به بهارستان جهت ابقا در پاستور

توسل به بهارستان جهت ابقا در پاستور

عبارات مهم : ایران

خبر کوتاه است: «برخی وزرای دولت یازدهم جهت ماندن درکابینه در حال مشورت با مدیر مجلس هستند.» آنهایی که با آگاهی بر نداشتن کارنامه عملکرد قابل قبول و در پی آن عدم برخورداری از شانسی جهت حضور در فهرست وزرای احتمالی حسن روحانی، به علی لاریجانی مدیر مجلس متوسل شده است اند تا شاید بتوانند همچون محمدرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت یازدهم در کابینه دوازدهم قرار بگیرند.

توسل به بهارستان جهت ابقا در پاستور

انگار این خاصیت سپهر سیاست کشور عزیزمان ایران است که تلاطم و التهاب همواره بر آن محصور و محیط شده است و هیچ گاه دمی نیاسوده هست. بعد از به آخر رسیدن روزهای پراسترس انتخابات اردیبهشت ماه، وقت تعیین آینده کابینه دولت دوم حسن روحانی فرا رسیده و از همین روی گمانه زنی ها راجع به وزرای احتمالی شدت گرفته هست. این وسط ولی آنچه موجب نگرانی های روزافزون آحاد مردم کشور عزیزمان ایران شده است هست؛ نشاندن اضطراری بعضی صورت ها بر صندلی وزارت است و همینطور تکاپوی بعضی از وزرای دولت یازدهم جهت ماندن در راس قدرت.

دغدغه نخست که از اختیار مردم و مدیر جمهور منتخب آنها خارج است ولی جلوگیری ازبه آخر رسیدن تلاش های بعضی وزرای کنونی جهت حضور دوباره در پاستور امکان پذیر می نماید. وزیرانی که تاکنون به هر ریسمانی متوسلشده اند تا بلکه بتوانند از طریق آن یکی از صندلی هایهیئت دولت را تصاحب کنند. اکنون هم که خبر رسیده لابی های خود را از سطح کرسی ها ی سبزرنگ بهارستان فراتر برده و به پیشگاه منزل ملت رسانده اند تا بلکه علی لاریجانی جهت آنها سکوی پرتابی باشد به سوی پاستور!

خبر کوتاه است: «برخی وزرای دولت یازدهم جهت ماندن درکابینه در حال مشورت با مدیر مجلس هستند.» آنهایی که با آگاهی بر نداشتن کارنامه عملکرد قابل قبول و در پی آن عد

**لابی جهت انتخابات 1400!

پیرامون حضور محمدرضا رحمانی فضلی یکی از یاران اصولگرای علی لاریجانی در کابینه حسن روحانی به عنوان وزیر کشور، حواشی فراوانی به وجود آمد و در همان وقت کاشف به عمل آمد که او وزیر سفارشی کابینه بوده هست. به باور تحلیلگران پرسشها سیاسی، عملکرد چهار ساله اش نیز نشان داد که چندان توازنی با رویکرد اعتدالی دولت یازدهم ندارد. حال قرار است تاریخ یک بار دیگر تکرار شود و گروهی از وزرا، از طریق پل لاریجانی به پاستور ورود کنند که احتمالا در صورت حضور مجدد در قوه مجریه، این وزرا لطف دوستان اصولگرای خود را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

در همین راستا، احمد مازنی عضو فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران به خبرنگار آفتاب یزد گفت: «این خبر که بعضی وزرا در حال مشورت با مدیر مجلس هستند را تایید می کنم. شاید وزرای لابی کننده برنامه ای در ذهن دارند که چهار سال را جهت اجرای برنامه هایشان کافی و وافی نمی دانند. باید در نظر داشت که این لابی ها با مشورت های نمایندگان تفاوت دارد!»

وی افزود: «یک بخشی از نمایندگان مجلس تابع نظر آقای لاریجانی هستند و از ایشان حرف شنوی دارند که این نمایندگان هم در سراسر فراکسیون ها پخش هستند، از همین روی، لابی وزرا با آقای لاریجانی در این بخش می تواند مثمر ثمر باشد. اصل این ارتباطات به شرط اینکه در چارچوب اراده مردم باشد، مسئله ساز نیست ولی متاسفانه گاهی این لابی ها منجر شده است است به سوق دادن نگاه هابه سمت کشور عزیزمان ایران تا 1400.»

توسل به بهارستان جهت ابقا در پاستور

**به شعور مجلس توهین نکنید!

این عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: «نگاه ها به این سمت است که در 1400 چه کسی مدیر جمهور خواهد شد و چه جریانی حاکمیت خواهد یافت. ولی باید تحمیل کنندگان کابینه به مردم در نظر بگیرند که ملت کشور عزیزمان ایران معمولا 180درجه خلاف آینده نگری ها عمل می کنند. کما اینکه در سال76 هم تلاشداشتند که یک فرد مدیر جمهور شود ولی فرد دیگری مدیر جمهور شد. در سال84 کسیفکر نمی کرد احمدی نژاد مدیر جمهور شود. در سال92 اراده ها بر این بود که کسی جز روحانی مدیر جمهور شود. اصلا در همین 96 همه توان و امکانات در اختیار رقیب روحانی بود تا او مدیر جمهور یک دوره ای شود ولی مردم کار خود را کردند.»

خبر کوتاه است: «برخی وزرای دولت یازدهم جهت ماندن درکابینه در حال مشورت با مدیر مجلس هستند.» آنهایی که با آگاهی بر نداشتن کارنامه عملکرد قابل قبول و در پی آن عد

مازنی اضافه کرد: «اینکه الان هم کابینه را به گونه ای می خواهند ببندند که در سال1400 مدیر جمهور شوند، مطمئن باشند که مردم خلاف اراده آنها عمل می کنند و مجلس هم اگر احساس کند به شعورش توهین شده است و به او تحمیل می کنند تصمیمی خواهد گرفت مشابه تصمیمی که مردم در انتخابات اسفند94 و اردیبهشت 96 گرفتند.»

**مشورت به جای تحمیل

این عضو فراکسیون امید خاطرنشان کرد: «ما همان طور که از دکتر روحانی انتظار داریم از مجلس مشورت بگیرد، از مدیر مجلس و نمایندگان هم انتظار داریم نگاه ارزش مشورت دادن به مدیر جمهور باشد. اگر احساس شود که رویکرد ها مبتنی بر کشور عزیزمان ایران 1400 است و می خواهند بر این مبنا برنامه ریزی کنند، مجلس با چنین اراده ای مقابله خواهد کرد. باید در نظر داشت که پرسشها کشور به گونه ای نیست که با این لابی ها و رفتارها حل شود. پرسشها باید نشانه قرار بگیرند و نسبت به آن وزرا برگزیده شوند، نه براساس منافع شخصی بعضی افراد.

توسل به بهارستان جهت ابقا در پاستور

به چشم انداز 20 ساله باید نگاه کرد نه به منافع فردی که حالا جهت 1400 می خواهد کاندیدا شود و کابینه در جهت تبلیغات آن فرد یا جریان بسته شود.»

**برهم زنندگان معامله

آنطورکه مازنی، نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران گفته، یک معامله دو سویه در حال انجام شدن است . یک طرف قرار است صندلی وزارت را به طرف دیگر بدهد و در عوض، کرسی ریاست جمهوری را در سال 1400 از طرف برابر بستاند. حال باید دید که کسانی در پاستور و به خصوص بهارستان حاضر به برهم زدن این معامله هستند یا خیر. تا پیش از فرارسیدن روز تحلیف حسن روحانی، نمایندگان بسیاری از رای ندادن به وزرای تحمیلی سخن گفته اند از جمله غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت که در توییتر خود نوشته بود: «هر فردی که اسمش تحمیلی است و تحت فشار در لیست کابینه بیاید، در مجلس به او رای نخواهیم داد! به چه زبانی بگوییم: روحانی تنها نیست!» علی مطهری نایب مدیر مجلس نیز از عدم پذیرش وزرای تحمیلی به وسیله نمایندگان مردم خبر داده بود. حال باید در عمل دید که وکلای مردم در منزل ملتبه عهد خود پایبند هستند یا آنکه آنها نیز به اینبده بستان ها ی سیاسی ورود خواهند کرد و خبر مردم در انتخابات96 را نشنیده خواهند گرفت.

چناچنه مازنی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در این باره به آفتاب یزد گفت: «مطالبات مردم در ایام انتخابات مشخص بود. بخشی از آن نفی یک رویکرد و بخش دیگر اثبات و پایداری یک رویکرد و گفتمان بود. اگر اجماع درون کابینه براساس خواست و اراده مردم شکل نگیرد یک اجماع ساختگی خواهد بود. اجماع ساختگی هم نتیجه اش از هم گسیختگی در درون دولت می شود، مشابه آن اتفاقی که پیش از انتخابات در بعضی بخش های دولت ایجاد شد. گفتمان مردم در انتخابات96 مشخص بود. این رویکرد باید در کابینه96 نمود یابد.»

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: ایران | لاریجانی | حسن روحانی | دکتر روحانی | رقیب روحانی | ریاست جمهوری | علی لاریجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog