چه موقع ، چه زمانی ، کِی خداوند امیر حیدری

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: خداوند امیر حیدری انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی امیر حیدری نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

گت بلاگز بازار خودرو بازار ماشین فنر پاره کرد

خرید و فروش در بازار ماشین کشور همچنان در رکود به‌سر می‌برد و با توجه به اتفاقات رخ داده طی چند هفته گذشته و البته تصمیم آمریکایی‌ها جهت خروج از برجام، رکود زیا

بازار ماشین فنر پاره کرد

بازار ماشین فنر پاره کرد

عبارات مهم : بازار

خرید و فروش در بازار ماشین کشور همچنان در رکود به سر می برد و با توجه به اتفاقات رخ داده طی چند هفته گذشته و البته تصمیم آمریکایی ها جهت خروج از برجام، رکود زیاد نیز شده است هست.

این رکود ولی در شرایطی است که فنر قیمت ها در بازار نیز رها شده است و با وجود کم کردن شدید تقاضا، نمودار قیمتی خودروها روندی رو به رشد را تجربه کرده هست. بنا به گفته فعالان بازار، مشتریان طی چند روز گذشته به خصوص سه شنبه شب گذشته که مدیر جمهوری آمریکا خبر خروج این کشور از برجام را داد، بیش از پیش در بلاتکلیفی قرار گرفته و به اصطلاح نمی دانند الان وقت خرید است یا نیست؟

طبق اخبار رسیده از بازار خودروهای داخلی، با وجود کم کردن تقاضا، قیمت زیاد خودروها متاثر از عوامل مختلف، اوج رفته هست. یکی از دلایل مهم این روند صعودی، زیاد کردن قیمتی است که بعضی خودروسازان در هفته گذشته اعمال کردند.در بازار خودروهای وارداتی نیز کماکان رکود پرسه می زند و همچنان قیمت ها در حال افزایش هست. شرایط به شکلی است که قیمت های گزافی جهت خودروهای وارداتی پیشنهاد می شود و طبعا بسیاری از مشتریان حاضر به خرید در این آشفته بازار نیستند.

بازار ماشین فنر پاره کرد

با توجه به آینده نگری هایی که از آینده واردات ماشین می شود (به خصوص سهمیه بندی واردات)، کارشناسان و فعالان بازار از موجی دیگر از زیاد کردن قیمت در بازار خودروهای خارجی کشور خبر می دهند. به گفته آنها، اگر قرار بر کم کردن شدید واردات ماشین باشد، با توجه به پایین آمدن عرضه، قیمت خودروهای خارجی بازهم اوج خواهد رفت و این اتفاق اجتناب ناپذیر است.

اما سری به بازار ماشین کشور بزنیم و ببینیم چه تغییراتی طی دو سه هفته گذشته در نمودار قیمت ها رخ داده هست. بنا به گفته فعالان بازار، در حال حاضر در بین محصولات کشور عزیزمان ایران خودرو، پژو ۲۰۶ ظاهر ۵ قیمتی برابر با ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که این عنوان از رشد سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ماشین موردنظر حکایت می کند. پژو ۲۰۷ اتومات نیز که بیش از سه میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، در حال حاضر ۶۳ میلیون تومان خرید و فروش می شود. از سوی دیگر ولی تندر ۹۰ مدلE۲ پارس ماشین با قیمتی برابر با ۴۷ میلیون تومان خرید و فروش می شود که نشان از زیاد کردن قیمت دو میلیون تومانی این محصول دارد. پارس تندر نیز که دو میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، در حال حاضر با قیمتی معادل ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قابل خرید هست. از بازار تندر اتومات نیز خبر می رسد که این محصول یک میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته و بنابراین ۵۳ میلیون تومان به فروش می رسد.

خرید و فروش در بازار ماشین کشور همچنان در رکود به‌سر می‌برد و با توجه به اتفاقات رخ داده طی چند هفته گذشته و البته تصمیم آمریکایی‌ها جهت خروج از برجام، رکود زیا

در بین دیگر خودروهای داخلی، ساندرو استپ وی نیز زیاد کردن قیمتی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید جهت خرید آن هزینه کرد. نمایشگاه داران ماشین پایتخت ولی در مورد رانا از تثبیت قیمت آن صحبت به میان می آورند. به گفته آنها، این محصول در حال حاضر ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. از سوی دیگر، سمند مدل EF۷ نیز حدود ۵۰۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت داشته و در حال حاضر ۳۶ میلیون تومان به فروش می رسد.فعالان بازار در مورد دنا پلاس نیز عنوان می کنند که این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که نشان می دهد ماشین موردنظر با تثبیت قیمت مواجه است.

نمایشگاه داران ماشین پایتخت در مورد تیبا ۲ هم از تثبیت قیمت این محصول می گویند. به گفته آنها، این ماشین عوض کردن قیمت خاصی نداشته و فعلا با همان قیمت ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود. همچنین از بازار ساینا هم خبر می رسد که این محصول ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد و این به آن معناست که ماشین موردنظر عوض کردن قیمت خاصی را تجربه نکرده هست. در خانواده پراید هم مدل ۱۳۱ تثبیت قیمت داشته و در حال حاضر ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. از بازار سراتوهای مونتاژی سایپا نیز خبر می رسد این محصول ۱۱۶ میلیون تومان قیمت دارد.

اوج گیری دوباره قیمت وارداتی ها

بازار ماشین فنر پاره کرد

نگاهی هم به بازار خودروهای وارداتی بیندازیم که با وجود رکود و بی میلی مشتریان به خرید و فروش، با زیاد کردن قیمت طی یکی دو هفته گذشته مواجه شده است است.به گفته فعالان بازار، در حال حاضر کیا سورنتو با قیمتی برابر با ۳۷۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود که این عنوان از جهش قیمتی ۱۰ میلیون تومانی ماشین موردنظر حکایت دارد. همچنین کیا سراتو نیز که حدود ۱۰ میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، با ۱۹۰ میلیون تومان قابل خرید است.از کیا اپتیما نیز خبر می رسد که این محصول با توجه به جهش پنج میلیون تومانی اش طی یکی دو هفته گذشته، در حال حاضر ۲۶۰ میلیون تومان به فروش می رسد. همچنین جهت خرید هیوندایی سانتافه نیز، باید ۳۳۵ میلیون تومان هزینه کرد. با این حساب، سانتافه نیز حدود ۱۵ میلیون تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرده است.

در بین دیگر خودروهای وارداتی ولی هیوندای سوناتا با قیمتی برابر با ۲۶۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود که نشان از جهش ۱۰ میلیون تومانی آن دارد. توسان نیز که حدود ۱۰ میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، در حال حاضر ۲۷۰ میلیون تومان به فروش می رسد. از بازار النترا نیز خبر می رسد ماشین موردنظر با ۱۰ میلیون تومان زیاد کردن قیمت، در حال حاضر ۱۹۳ میلیون تومان خرید و فروش می شود. بیشترین رشد قیمت را ولی تویوتا راو۴ داشته، خودرویی که گفته می شود بیش از ۷۰ میلیون تومان طی چند هفته گذشته گران شده است هست. طبق اخبار رسیده از بازار، تویوتا راو۴ در حال حاضر ۴۱۰ میلیون تومان قیمت دارد.

خرید و فروش در بازار ماشین کشور همچنان در رکود به‌سر می‌برد و با توجه به اتفاقات رخ داده طی چند هفته گذشته و البته تصمیم آمریکایی‌ها جهت خروج از برجام، رکود زیا

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصول | میلیون | محصولات | روز گذشته | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog